Na rozpoczęcie rundy wiosennej 2022 roku, terminarz wskazał nam kierunek Kielce. Tym razem włodarze ligi okazali się łaskawi i po festiwalu wyjazdów w piątki i poniedziałki, zaplanowali nam wycieczkę w sobotę.

Stomilowska młodzież na ten wyjazd mogła pojechać nieco taniej, dzięki zorganizowanej promocji i wsparciu funduszu wyjazdowego kiboli Stomilu. W sobotę, zbieramy się po 5 rano pod naszym stadionem i ruszamy w trasę. Pogoda tego dnia dopisała, sama droga przebiegała spokojnie, więc pod stadionem w słonecznych Kielcach zameldowaliśmy się chwilę przed pierwszym gwizdkiem.

Na sektor wchodzimy dość sprawnie i już w trakcie pierwszej połowy wszyscy chętni są na sektorze. Pod bramami zostaje kilkunastu zakazowiczów ze Stomilu i ekip zaprzyjaźnionych. Ostatecznie nasza liczba tego dnia to 221 osób, w tym wsparcie płockiej Wisły w 46 osób, Polonii Bydgoszcz w 8 oraz Lechii Gdańsk i GKMu Grudziądz po 5 osób. Na „płocie” kieleckiego stadionu zawieszamy flagę „Stomilowcy” i cały mecz dopingujemy naszych kopaczy, którzy po słabym okresie przygotowawczym zaskakują i wyszarpują na boisku remis.

W drugiej połowie wykorzystujemy pozostałe 4 przywiezione tego dnia flagi na płot, które służą do ukrycia się kilku osób w wiadomym celu. W górę idzie 10 flag na kij, a ultrasi odpalają 9 rac. Korona prezentuje po swojej stronie oprawę z użyciem żółto-czerwonych świec dymnych. Po meczu psiarskie robią małe problemy i zawijają dwie osoby za odpalanie i pomoc przy odpalaniu piro. Droga powrotna, podobnie jak w pierwszą stronę mija spokojnie i po 21 meldujemy się w Olsztynie.

Na koniec podziękowania dla naszych ziomali za wsparcie na tym dalekim wyjeździe.

Glebson „Stomil Travel”

KIBICOWSKA FOTORELACJA NA PORTALU STOMIL.OLSZTYN.PL

DOPING FANATYKÓW:

OPRAWA ULTRASÓW: