Stadion Stomilu powstał w 1978 roku z okazji centralnych dożynek. Powstał przy alei. Piłsudskiego 69a. Nie wiadomo ile teraz oficjalnie pomieścić nasz stadion, bo to wszystko zależy od tego na ile miejsc klub zgłosi stadion do rozgrywek. Pierwotnie obiekt posiadał 16 800 miejsc. 29 czerwca 1989 podczas finału pucharu polski pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Legią Warszawa na Piłsudskiego zasiadało około 20 000 osób co jest oczywiście rekordem obiektu. W późniejszym okresie nasz obiekt również ulegał przepełnieniu, choćby wspomnieć można tutaj mecz barażowy z Górnikiem Polkowice, gdzie po sprzedaży kompletu biletów wielu ludzi wpuszczano już za darmo. Nasz stadion gościł również reprezentację Polski, która 24 września 1997 roku wygrała 2:0 z Litwą. Prócz meczy piłkarskich na naszym stadionie odbywa się również prolog Rajdu Kormoran, a sprzyja temu asfaltowa bieżnia wokół płyty boiska.

Z dworca PKP/PKS na stadion dojechać można autobusami lini: 2, 20, 26, natomiast z centrum miasta na stadion dojechać można linia numer 10 oraz 15. Podróż z dworca na pieszo powinna zająć średnio około 10-15 minut. Po wyjściu na ulicę z dworca należy skierować się w stronę „makdonalda” i udać się ulicą Dworcową. Spacer odbywa się praktycznie po prostej, dochodząc do mostu po lewej stronie widać trybunę krytą stadionu przy al. Piłsudskiego 69A.

ŁUK BIAŁO-NIEBIESKI

luk

Po awansie I ligi przenieśliśmy młyn w nowe miejsce. Tzw. „ŁBN” znajduje się między zegarem, a trybuną krytą.

  • Pojemność: 1400.

SEKTOR BIAŁO-NIEBIESKI

sbn

Sektor biało-niebieski to miejsce, w którym zbierali się na meczach najbardziej oddani kibice. To na tym sektorze robione były wszystkie nasze najlepszy oprawy, a flagi wieszane są na płocie otaczającym sektor. Trybuna pomalowana jest przez kibiców w biało-niebieskie pasy. Patrząc od strony murawy po prawej stronie SBN-u znajdują się nieczynne trybuny, natomiast po lewej sektor buforowy oraz sektor gości. Obecnie sektor jest zamknięty.

  • Pojemność: 2500.

TRYBUNA KRYTA

kryta

Na trybunie krytej zasiada ta część widowni, która chciałaby w spokoju obejrzeć mecz jednak w przypadku zachęcenia jej do dopingu przez fanatyków chętnie włącza się do dopingu. Na trybunie zamontowane jest 3500 krzesełek. Jedynie dolne rzędy są bez krzesełek. Na krytej podczas spotkanie skorzystać można z cateringu. Po reaktywacji klubu zmuszeni byliśmy tworzyć młyn na krytej. Najpierw ulokowany on był po lewej stronie krytej, później przenieśliśmy się na prawo, ponieważ ten sektor był większy. Na szczęście jest to już historia. Na krytej znajduje się również loża prasowa oraz vipowska.

  • Pojemność: 3500.

SEKTOR GOŚCI

olsztyn__sektor_gosci

Sektor gości ostatnimi czasy został nieco zmodernizowany, został pomniejszony, pojawił się płot po bokach, teraz jest to prawdziwa klatka. Jej oficjalna pojemność to 350 osób, jednak gdy zjawi się większa liczba gości to spokojnie się pomieszczą. Trybuna po roku zamknięcia w 2014 roku ma być znowu otwarta.

  • Pojemność: 350.

 ŁUK POD ZEGAREM

zegar

Przed laty na łuku znajdował się młyn i to tam zbierali się najwierniejsi fani Stomilu. Obecnie trybuna wyłączona z użytku z uwagi na zły stan techniczny.

  • Pojemność: 1000.

POZOSTAŁE WIDOKI NA STADION

001_as

010_as

023_as

048_as

061_as

078_as

087_as

099_as

112_as

114_as

119_as