zin

Pierwszy numer Zina Stadion ukazał się przy okazji meczu z krakowską Wisłą w 1996 roku. Pierwszy zin złożony był z dwóch kartek A4. W zinie zawsze można było znaleźć aktualną kadrę naszego zespołu oraz rywala, opis drużyny rywala i jej kiboli, opis poprzedniego meczu, ponadto często przeczytać można było statystyki, rankingi, podsumowania, przedrukowane artykuły z gazet, a niekiedy dołączony był plakat w formacie A4.

Oczywiście w zinie nie mogło zabraknąć fotek, których zawsze było kilka. Przy okazji 4 numeru „Zin Stadion”(dostępny był w 1997 r. przed meczem z Amicą Wronki) powstało nowe logo, w którym znajdował się herb Stomilu, Św. Jakub oraz orzeł z gazety „Rzeczpospolita”. Gazetka kibiców rozwijała się w dobrym kierunku coraz więcej opisów, fotek oraz informacji ze światka kibicowskiego.

W 1997 roku redakcja zorganizowała konkurs na najlepszego wyjazdowicza: „Konkurs ma na celu dodatkowo zachęcić fanów do jeżdżenia na mecze. Bierzemy pod uwagę wszystkie wyjazdy w tym sezonie na ligę i P.P. Dla pierwszej trójki klasyfikacji ufundowane zostaną nagrody”. Wśród laureatów sezonu 96/97 znaleźli się G., P., K. i D. Zostali oni uhonorowani pamiątkami klubowymi oraz bezpłatną prenumeratą Stadionu w kolejnym sezonie. Redakcja dalej podtrzymywała idee tego konkursu w kolejnym sezonie. Stadion dobrze się sprzedawał w środowisku kibiców, a co za tym idzie przynosił zyski na dalsze wydawanie oraz na działalność kibicowską.

W 15 numerze doszło do zmiany logo. Herb Stomilu był już z OKS, a nie MOKS. Samotną postać Św. Jakuba zastąpił całościowy herb Olsztyna, dodano gotycki napis Na Zawsze OKS oraz Denaturat Boys Stomil; orzeł natomiast pozostał bez zmian.

W 2003 roku ukazał się 47 numer i nastąpiła przerwa. Po roku nie obecności zin fanatyków Stomilu powrócił przy okazji turnieju. Oznaczony numerem 48 i wydany w profesjonalnej drukarni. Jak wiadomo był to burzliwy okres dla naszego klubu, który znikł z mapy piłkarskiej Polski.

Obecnie stadion wydawany jest tradycyjnymi metodami. Na domowej drukarce i składany z dwóch stron A4. Od 2013 roku przyjęliśmy zasadę, że nie zamieszczamy zdjęć w gazetce, bo te są powszechnie dostępne w internecie. Stawiamy na oryginalne treści, których nie znajdziecie w sieci, nawet na tej stronie!

Przez cały ten czas „ZIN STADION” kosztował i będzie kosztował 2 złote

Do tej pory wydaliśmy 185 numery. Chcesz zdobyć archiwalne gazetki? Napisz na adres redakcja@stomil.olsztyn.pl

POLUB „ZIN STADION” NA FACEBOOKU!