Jak co roku dostaliśmy zaproszenie od kibiców Hutnika Nowa Huta na zimowy turniej piłki nożnej.  Impreza odbyła się w sobotę (15 lutego) w hali  Hutnika, mieszczącej się przy ul. Ptaszyckiego 4.

Do Krakowa wybraliśmy się więc w 19 osób, mieliśmy ze sobą dwie flagi: „Denaturat Boys” oraz „Antykomuna”. Na trasie łapiemy się z chłopakami z Płocka i lecimy razem na Nową Hutę. Docieramy na hale lekko spóźnieni i po chwili już jesteśmy na parkiecie, właśnie mieliśmy rozpoczynać swój pierwszy mecz.  W turnieju brały udział 24 zespoły, w tym 20 składów kiboli Hutnika oraz 4 ekipy gości. Poza Stomilowcami zagrali kibice Petrochemii Płock, 1 F.C. Magdeburg oraz Dynama Kijów.  Zespoły podzielono na 6 grup. Wygrywamy dwa mecze i zaliczamy jedną porażkę, ostatecznie nie udało nam się awansować dalej.

W innej części hali odbywały się zawody w wyciskaniu sztangi. W tej konkurencji już nam lepiej poszło. Z dobrej strony pokazał się reprezentant Brzuchaczy, który znalazł się na najniższym stopniu podium. Pierwsze miejsce zajmuje chłopak z Petry. „Wyciskanie” na ławeczce było miłym turniejowym przerywnikiem.

Na korytarzach rozstawionych było kilka punktów gastronomicznych i 5 stoisk z gadżetami HKSu! W ofercie można była zaobserwować nawet buty w barwach i wyhaftowanym herbem Hutnika! Trzeba przyznać, że prezentowały się konkretnie.  Po turnieju robimy pamiątkowe wspólne zdjęcie i udajemy się na „afterparty”.  Impreza w wynajętym lokalu trwała ładnych kilka godzin.

Wielkie dzięki dla kiboli Hutnika Nowa Huta za zaproszenie i konkretną gościnę!  Siemano! Nowa Huta Siemano!!!

Wyniki grupowe Stomilu:

  • Łuczanowice – Stomil Olsztyn 0:1
  • Zmarnowane Talenty –  Stomil Olsztyn 2:0
  • Zawsze Wierni – Stomil Olsztyn 0:4

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Rena II
2. Hutnik Młodości
3. Boca Gumiors

 hks