Do pierwszego w historii oficjalnego meczu kibiców Stomilu oraz Polonii doszło z okazji obchodzonego przez kręgi kibicowskie 60-lecia Stomilu. Spotkanie dwóch jubilatów (Polonia w 2005 roku obchodziła 75-lecia) odbyło się w podolsztyńskich Dywitach na obiekcie Kalpolu.

Drużynę kibiców Stomilu tworzyli przedstawiciele FC Pieczewo oraz Bandy Juranda, z niewielkim udziałem przedstawicieli Pojezierza, Nagórek i FC Szczytno. Pierwsza połowa meczu upłynęła pod dyktando gospodarzy. Pierwszy gol padł po 20 minutach gry. Zdobył go snajper pieczewski strzałem z pola karnego. W 35 minucie po rzucie wolnym forstoper Stomilu głową pokonał bramkarza Polonii. W 40 minucie Poloniści wykorzystali rzut karny ustalając wynik pierwszej połowy.

Po przerwie Polonia została wzmocniona pięcioma nowymi graczami. W 65. min. Stomil strzałem z dystansu podwyższył na 3:1. Druga bramka dla Polonii padła po płaskim strzale z linii pola karnego w 72 minucie. Końcówka to rozpaczliwa obrona Stomilu. W 78 minucie napór Polonii przyniósł wyrównującego gola. Słabnący kondycyjnie gospodarze dowieźli wynik do końca.

Relacja pochodzi z „Zin Stadion” nr 65. Chcesz kupić archiwalne numery kibicowskiej gazetki? Napisz pod adres redakcja@stomil.olsztyn.pl.