Kolejny rok pod rząd otrzymaliśmy zaproszenie na zimowy turniej organizowany przez nowohucian. Po raz kolejny zaproszenie wykorzystaliśmy i stawiliśmy się w dniu 7 lutego wesołą ekipą w Krakowie. Na hali „WANDY” pojawiliśmy się w 20 osób i mieliśmy ze sobą jedną flagę Stomilu.
Uciążliwe zimowe warunki na drodze powodują, że trasa zajmuje nam sporo czasu. Po drodze łapiemy się jeszcze z busem Petrochemii Płock (23 kiboli) i razem wjeżdżamy do miasta Królów Polski. Turniej tym razem odbywał się na wspomnianej hali Wandy, nieco mniejszej niż ta znajdująca się przy kompleksie sportowym Hutnika.
Jednak nie miało to wpływu na atmosferę. Wraz z naszym pierwszym meczem, ruszamy w kilka osób z dopingiem wspierając naszych ziomków. Wsparcie przydało się, bo z grupy wychodzimy z drugiego miejsca po dwóch zwycięstwach (2:1 oraz 7:1) oraz jednej porażce (0:1). Niestety nasza przygoda kończy się na ćwierćfinale gdzie przegrywamy po karnych. Ostatecznie w turnieju zajmujemy 5 miejsce na 24 zespoły, nie było więc tragedii!
Cały turniej był bardzo dobrze zorganizowany, na hali rozstawiono kilka stoisk z gadżetami Hutnika, grill z kiełbasą i oscypkami oraz kącik z alkoholem. Ciekawym rozwiązaniem był też punkt gastronomiczny z burgerami i różnymi dziwnymi ciepłymi kanapkami, który zyskał popularność wśród niektórych lubiących dobrze podjeść Stomilowców.
Przed meczami finałowymi na hali odbywa się prezentacja drużyny Hutnika, podczas której kibice HKSu odpalają race i jadą z konkretnym dopingiem. Po zakończeniu turnieju udajemy się do wynajętego lokalu na afterparty, gdzie gościły również pozostałe zaproszone ekipy: 1. FC Magdeburg, Dynamo Kijów oraz oczywiście wspomniana wcześniej Petrochemia Płock. Balet trwa do późnych godzin nocnych, a raczej wczesnych porannych i na pewno każdy będzie go dobrze wspominał. Trudno określić frekwencję na turnieju, gdyż jak to bywa podczas takich imprez, wielu ludzi się przewijało. Naszym zdaniem, przewinęło się spokojnie ponad 500 kiboli!

Podsumowując, po raz kolejny uczestniczyliśmy w konkretnym kibolskim turnieju i pozostaje podziękować nowohucianom za zaproszenie! Wielkie dzięki za gościnę!

1
Turniej KRK 1
Turniej KRK 2
Turniej KRK 3
sssssssss