1 marca po raz kolejny w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Postanowiliśmy po raz pierwszy upamiętnić Bohaterów w Pasymiu. Żeby nie kolidować z olsztyńskim marszem zdecydowaliśmy się zorganizować nasze obchody w piątek.

Zaprosiliśmy żołnierza Armii Krajowej oraz więźnia okresu stalinizmu Stanisława Brodackiego oraz proboszcza miejscowej parafii, zesłańca kazachstańskiego ks. Józefa Grażula. Dzięki naszym staraniom w całej gminie Pasym wywieszono biało-czerwone flagi. W świetlicy pasymskiej podstawówki wystąpienia obu gości wysłuchało około 50 osób, w tym 10 osób z FC Pasym oraz 3 chłopaków z grupy Narodowy Olsztyn. Potem udaliśmy się pod kościół, gdzie pod krzyżem pomodliliśmy się w intencji poległych oraz złożyliśmy kwiaty i znicze. Wtedy rozwijamy także flagę „Pasym” oraz banery „Jedność to siła” i „Narodowy Olsztyn”, które przywieźli ze sobą koledzy z Olsztyna. Podczas hymnu odpalamy 4 race.

Jak na pierwszy raz to możemy być zadowoleni z przebiegu imprezy. Na pewno w niedalekiej przyszłości spróbujemy zorganizować inne obchody patriotyczne.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

STOMIL OLSZTYN – PATRIOCI!