Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie: Sobota, 30 marca

Na meczu z GKS-em Jastrzębie wystawiamy spory młyn, tego dnia wspierają nas delegacje z Płocka i Bydgoszczy. Na sektorze przez całe spotkanie trwa dobra zabawa. Chłopaki z UH’18 przygotowali skromną oprawę tego spotkania, na którą składały się białe i niebieskie sreberka, 500 serpentyn, konfetti, duże flagi na kij oraz 70 nowych transparentów na dwa kije. Gości w Olsztynie zero (zakaz wyjazdowy od PZPN-u).

Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie 30.03.2019

Kolejny z serii meczów domowych w tej rundzie, niestety znowu bez kibiców gości, ukaranych zakazem wyjazdowym po meczu z Odrą Opole. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!

My jednak dalej skupiamy się na swojej drużynie i robimy swoje. Mecz bez gości, więc teoretycznie nie powinno być żadnej szczególnej historii związanej z wydarzeniami na trybunach, jednakże nasi młodzi ultrasi z grupy UH’18 nie zwalniają tempa i starają się aby na praktycznie każdym meczu coś się działo. Tym razem przygotowali trochę oldschoolowych tematów, biorąc pod uwagę że każdemu oprawy w tym momencie kojarzą się tylko z wielkoformatowymi sektorówkami, setkami rac, stroboskopów, świec dymnych itd. Plan na oprawę był dość prosty, a jednak na S1 dało się odczuć falę radości podczas prezentowania atrakcji przygotowanych przez ultrasów 🙂 W pierwszej połowie prezentujemy sreberka w barwach, konfetti zbierane od jakiegoś czasu, oprócz tego rzucamy sporą ilość serpentyn, w większości celując w ochroniarzy stojących pod płotem (paru snajperom udało się trafić 😉 ). Na zdjęciach wygląda kozacko a i zabawa była przednia. W drugiej połowie prezentujemy zaś drugą część oprawy, na którą składały się przygotowane specjalnie na tę okazję transparenty na kijach z hasłami Stomilowskimi jak i  ogólnokibicowskimi (1312, ACAB). Po prezentacji transparentów, w górę poszły znane i lubiane, duże flagi na kij, którymi machamy praktycznie do samego zakończenia spotkania.

Podczas tego meczu obchodziliśmy 15 rocznicę śmierci legendy olsztyńskiego klubu, Józefa Łobockiego. Z tej okazji klub uhonorował postać wybitnego trenera, pamiątkową koszulką, która zawiśnie w szatni naszego zespołu. Oprócz Józefa Łobockiego, koszulkę otrzymał również obecny członek sztabu szkoleniowego naszej drużyny, a niegdyś jeden z najwybitniejszych reprezentantów Stomilu, Sylwester Czereszewski. My z naszej strony, nad trybuną VIP, powiesiliśmy flagę z podobizną Józefa Łobockiego. Poza tą flagą, nasz płot został przyozdobiony Dumą Warmii, Krainą Tysiąca Jezior, Bandą Juranda, FC Olsztynek,Hamburg, OKS&ZKS, flagą Polonii Bydgoszcz, a na gnieździe zawisła flaga Denaturat Boys.

Mecz, po kontrowersyjnej decyzji sędziego w doliczonym czasie, kończy się wynikiem 1:1 i po raz kolejny gościom nie udaje się wywieźć kompletu punktów z Olsztyna. TWIERDZA OLSZTYN!

Tego dnia wspierają nas delegacje z Płocka i Bydgoszczy, dzięki!

Szokis/Brzuchacze