Pierwszy weekend marca okazał się w roku 2014 bardzo aktywny dla olsztyńskich ultrasów. Pracę nad oprawą na prezentację rozpoczęliśmy w czwartek, jednak z powodów awarii elektryki niewiele udaje nam się zrobić tego dnia, większość prac przełożyliśmy więc na następny dzień. Po naszkicowaniu transparentów w dość szybkim tempie wypełniamy je, a pozostałą część prac pozostawiamy na następne dni.

W sobotę o poranku stawiamy się na Osiedlu Mazurskim, gdzie nasza grupa bierze udział w I Turnieju o Puchar Żołnierzy Wyklętych. Niestety nasze umiejętności piłkarskie nie pozwoliły na zwycięstwo jednak po zaciętych bojach z późniejszymi finalistami (1:5, 1:7) zajmujemy miejsce tuż za podium. Wieczorem bierzemy udział liczną grupą w zorganizowanym przez Falangę marszu. Po uroczystościach pozostaje nam przygotować halę do prezentacji. Zajmuje nam to większość sobotniej nocy jednak jak widać na zdjęciach, opłacało się. Wejście na halę przyozdobiliśmy wielkim transparentem zapraszającym na wyjazd do Rybnika.

Podczas prezentacji przewinęło się mnóstwo osób, część w związku z przepełnieniem hali zdecydowała się ją opuścić przed czasem. Podczas oprawy odpalamy ognie wrocławskie i prezentujemy kilkadziesiąt białych i niebieskich flag. Głównym tematem był transparent o treści: „Celem waszym jest walka, aż do pełnego zwycięstwa” skierowany zarówno do piłkarzy, jak i każdego Stomilowca.

Na prezentacji bierzemy też udział w kilku konkursach, m.in. wygrywamy z piłkarzami i piłkarkami Stomilu mecz w zbijaka Na koniec podsumowania, chcielibyśmy zwrócić  uwagę, by w przyszłości nie powtarzały się takie incydenty jak podczas prezentacji, gdy ktoś postanowił pomachać sobie flagą przed transparentem. Fajnie, że chcesz mieć zdjęcie, które upamiętni twoje uczestnictwo w wydarzeniu, ale w ten sposób utrudniasz odbiór przekazywanych przez nas treści i poniekąd niszczysz wysiłek kilkunastu osób, by wszystko było okej.

Ultra(S)tomiL

u21

u25

u40