Po ubiegłosezonowych problemach z tymi co zawsze, postanowiliśmy, że przygotowywana przez nas oprawa, zostanie zaprezentowana podczas meczu z gdyńską Arką. Faktem jest, że rzeczona choreografia była przygotowywana praktycznie od przełomu marca/kwietnia tego roku.

Po licznych perturbacjach udało się ją skończyć, oraz nanieść ostatnie poprawki na kilka dni przed meczem. Największym problemem były oczywiście finanse, gdyż pieniądze na działania zbieraliśmy na bieżąco. Sektorówka, która prezentowała dwie główne postacie z serialu „Breaking Bad” w asyście pirotechniki miała wymiary ok. 12×25 metrów w najwyższym jej punkcie. Ponadto uzupełniał ją transparent Stadionowy Chemicy o wymiarach 26×2 metry, z ostrzegawczym znakiem, który zamontowany został na dodatkowym stelażu, dzięki czemu znak miał ponad 3 metry wysokości.

Sama prezentacja, ze względu na niski kąt nachylenia naszego łuku oraz kiepskie ogarnięcie nie wygląda na zdjęciach najlepiej, jednak jak wynika z opinii zasiadających na trybunie krytej, prezentowała się bardzo dobrze. Ponadto, podczas meczu zaprezentowaliśmy 20 nowych flag na kij o wymiarach 3×3 oraz nową biało-niebiesko-białą sektorówkę o wymiarach ok. 24×12 m. Pojawiły się też spore ilości konfetti, serpentyn oraz piro (białe i niebieskie świece dymne + achtungi). Jak wiadomo, nic na świecie nie jest darmowe i koszt wszystkich materiałów użytych w celu stworzenia opraw meczu z Arką to ok. 3500 pln, ciężko jest o dokładniejsze wyliczenia, ze względu na bardzo rozległy czas w jakim pracowaliśmy nad oprawami, oraz fakt, że finansowaliśmy wszystko z bieżących funduszy, często będąc na debecie naszego konta. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy waszych oczekiwań i od teraz dużo chętniej będziecie wspierać nasze działania. Mamy konkretne plany działania na najbliższy czas i tylko od was zależy, czy uda nam się je spełnić.

AVE U(S)L

m009