JEZIORAK IŁAWA – STOMIL OLSZTYN (5 września 2009)

Runda jesienna sezonu 2009/2010 była pod względem ultras tragiczna na naszym stadionie. Na taki stan rzeczy złożyło się kilka spraw. Warto zaznaczyć, że z powodu wysokich kosztów zamknięty został SBN. Musieliśmy przenieść się pod trybunę krytą na sektor 1. W jesiennej rundzie zaprezentowaliśmy tylko jedną oprawę: na derbowym meczu z Jeziorakiem. W pierwszej połowie pokazaliśmy biało- niebiesko-czarną kartoniade, która układała się w napis „USL”. Całość dopełniał transparent na płocie z hasłem Prestiż oraz pasy materiału w barwach.

OPRAWA

ŁKS ŁOMŻA – STOMIL OLSZTYN (9 maja 2009)

Przed sektorem na kijach stawiamy autokar z kibicami Stomilu odpalając przy tym 4 race, za które w późniejszym czasie klub dostał od leśnych dziadków 500 złotych kary.

oprawa

STOMIL OLSZTYN – OKOCIMSKI KS BRZESKO (2 maja 2009)

Na ten mecz postanowiliśmy zorganizować happening, związany z fatalną sytuacją olsztyńskiej infrastruktury. Przed meczem wywiesiliśmy nad sektorem transparent „CAŁA POLSKA SIĘ Z NAS ŚMIEJE, BO SIĘ U NAS NIC NIE DZIEJE”, który skierowany był do władz miasta, które nie robią nic w kierunku przyciągnięcia turystów do naszego miasta. Na płocie pojawił się transparent „OLSZTYN PRZESTRZEŃ RADOŚCI? WSTYD PRZYJMOWAĆ GOŚCI!”. hasło nawiązuje do nowego szyldu promocyjnego Olsztyna i również skierowany był do rządzących naszym miastem, którzy prócz picia kawy nie robią nic by poprawić infrastrukturę miasta. Dopełnieniem były transparenty na sektorze, na których wypisane były atrakcje, które były ale przez nie udolność władz miasta ich już nie ma, oraz rzeczy które miały powstać a nie powstają przez opieszałość radnych. Pojawiły się między innymi takie hasła: STADION LEŚNY, RAJD KORMORAN, AQUAPARK, RUGBY, URANIA. Na początku drugiej połowy wywiesiliśmy kolejny transparent „WSPÓLNA SPRAWA – OLSZTYN – SPORT – DOBRA ZABAWA – NADCHODZI OFENSYWA – MŁODZIEŻOWA INICJATYWA”, który także skierowany był do radnych, ponadto do ww. transparentu rozwinęliśmy pasy materiału, którym towarzyszyła kartoniada. Po meczu przeprowadziliśmy akcję znicz, odpalając pod stadionem kilkaset zniczy – symbolizujących umierający stadion.

oprawa

STOMIL OLSZTYN – STAL PONIATOWA (11 kwietnia 2009)

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych wieszamy na płocie transparent „WESOŁYCH ŚWIĄT”, a obok transparentu pojawiają się dwie Stomilowskie pisanki.

oprawa

PREZENTACJA ZESPOŁU (11 marca 2009)

Prezentujemy transparent z napisem „LEGENDA POWRACA” podświetlany dużą ilością rac.

oprawa