Kibice Stomilu Olsztyn w sezonie 2017/2018 byli obecni na wszystkich wyjazdach! Prezentujemy kibicowskie podsumowanie rundy wiosennej w wykonaniu fanatyków olsztyńskiego klubu!

Za nim pojechaliśmy na pierwszy wyjazd w tym sezonie, to udaliśmy się w 25 osób z Petrochemią Płock do Gdańska na turniej zimowy Amber Cup. Już tydzień później odbył się sparing Stomilu z Polonią Bydgoszcz. Do Olsztyna przyjechało około 80 naszych ziomali z 5 flagami. My wywiesiliśmy dwie flagi Stomilu. W trakcie pierwszej połowy odpalonych zostało 40 rac, petardy, świece dymne oraz poleciały serpentyny. W drugiej części spotkania odpalamy kolejne świece, 40 rac i wyrzutnie rakiet. Doping prowadzimy przez całe spotkanie dla jednej i drugiej drużyny. Łącznie odpalonych zostało 80 rac, 30 świec dymnych, setki petard hukowych i wyrzutnie rakiet. Oprawa tego zgodowego sparingu była naprawdę godna. Przez obiekt i w jego okolicach przewinęło się tego dnia około 300 kiboli. Po zakończeniu meczu udajemy się do wcześniej wynajętego lokalu i tam umacniamy naszą długoletnią zgodę!

Jak się okazało runda wiosenna zaczęła się dla nas od trzech wyjazdów, bo mecz z Ruchem Chorzów się nie odbył, a mecz z Olimpią Grudziądz został przełożony. Pierwsze spotkanie wyjazdowe przypadło nam do Bielsko-Białej. Na pierwszy wyjazd w rundzie wiosennej postanowiliśmy polecieć tylko ekipą samochodową. Tego dnia wspierają nas przyjaciele z Polonii Bydgoszcz i ŁKS-u Łomża. Łącznie na sektorze zameldowało się 113 osób.

Na wyjazd do Tych wybrało się 46 najwierniejszych Fanatyków Stomilu Olsztyn. Mamy ze sobą 3 flagi „Stomil Travel”, „Banda Juranda” oraz wizytówkę „Denaturat Boys”. Tym samy składem zaliczyliśmy wcześniej mecz Hutnik Nowa Huta – Unia Oświęcim.

W Wielką Sobotę w Łęcznej zameldowaliśmy się w 83 osoby. Tego dnia mogliśmy liczyć na wsparcie 10 kiboli Wisły Płock.

W Legnicy byliśmy w 47 osób w tym 11 osób z Petry i 2 z bydgoskiej Polonii.

Wyjazd rundy przypadł nam do Częstochowy. Na tą wyprawę wybieramy się pociągiem rejsowym i samochodami. W Częstochowie pojawiamy się w ok. 320 osób w tym ok. 230 Stomil, 75 Petra, 12 Polonia Bydgoszcz oraz delegacja Lechii Gdańsk. W zdecydowanej większości pojawiamy się na sektorze gości. Trochę osób nie wchodzi z różnych powodów w tym zakazowicze z Petry i Stomilu. Na Płotach wywieszamy sześć flag Stomilu i dwie Petry.

Wyjazd do Opola wypadł nam w środę, ale co to dla nas? Byliśmy tam w 47 osób. Na sektor wchodzi 45 Stomilowców, 2 zakazowiczów zostaje w autokarze. Na płocie wieszamy trzy flagi Stomilu.

Następny wyjazd to Suwałki (chyba już z 8 mecz Stomilu w tej miejscowości…) Pojawiliśmy się tam po raz kolejny, tym razem w ok. 140 osób (2 autokary, busy i fury).

Na ostatni mecz do Głogowa, który decydował o pozostaniu w I lidze wybraliśmy się w 130 osób. Wspiera nas tego dnia 10 kiboli Petry i 6 Polonii.

Pierwsze spotkanie domowe zagraliśmy w roli gospodarza w Ostródzie z Wigrami Suwałki. Wystawiamy solidny młyn, na naszym sektorze ok. 450 Stomilowców. Na płocie wiszą transy „Ostatni gwizdek” oraz „Nowy Stadion Dla Olsztyna”. Solidnie u siebie (w Olsztynie) zaprezentowaliśmy się także na meczu z Zagłębiem Sosnowiec, gdzie w młynie było około 600 Stomilowców.

To był bardzo ciężki sezon pod względem piłkarskim i kibicowskim. Mieliśmy bardzo dużo dalekich wyjazdów jednak udało się nam zaliczyć je wszystkie. SPW!