Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn 24.08.2019

Nie udało nam się pojechać na poprzedni mecz wyjazdowy do Opola bo tamtejsze psy stwierdziły że z powodu remontu istnieje zagrożenie użycia niebezpiecznych przedmiotów takich jak np. kostka brukowa i zamknęły sektor gości na stadionie Odry.

No cóż, taki mamy klimat. To tak słowem wstępu. Kolejnym wyjazdowym przeciwnikiem naszej drużyny był Chrobry Głogów, ekipa której początek sezonu 2019/2020 zdecydowanie nie wychodzi pod względem sportowym, co odbiło się marną frekwencją na miejscowym obiekcie. Natomiast nasza liczba wyjazdowa jeśli chodzi o dalsze wyjazdy jest raczej stała i tym razem do Głogowa dotarło 53 fanów (w tym 2 Polonia Bydgoszcz oraz 2 Wisła Płock, dzięki za wsparcie!). Na płocie głogowskiego sektora gości powiesiliśmy tego dnia 3 flagi Stomilu, 1 Polonii oraz transa PDW.

Mecz niestety nie ułożył się tak jakby wszyscy tego chcieli i nie udało się wywieźć z Głogowa pełnej zdobyczy punktowej. Po meczu dziękujemy piłkarzom za walkę, Janek Bucholc zaś przekazuje nam koszulkę w której grał tego dnia. Koszulka na drugi dzień ląduje na licytacji a cały zysk zostanie przekazany na fundusz wyjazdowy.

Powrót do Olsztyna spokojny, poza incydentem z jeleniem, który wyskakuje przed autokar, całe szczęście do zderzenia nie doszło i skończyło się na paru siniakach u osób które nie wytrzymały równowagi w trakcie gwałtownego hamowania.

W ramach ciekawostki, po meczu Chrobrego odnoszącego swoje flagi atakuje Zagłębie Sosnowiec, barwy chwilowo zmieniają właściciela jednak miejscowi dzięki swojej szybkiej reakcji odbijają je.

Obojętnie gdzie grasz, tam spodziewaj się na(S)! Szokis/Zatorze