Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki 16.03.2019

Po meczu z Tychami, na który to goście nie zostali wpuszczeni w komplecie, przez co zdecydowali się opuścić sektor gości olsztyńskiego obiektu, oraz meczu z Sandecją którego fani gości nie mogli obejrzeć ze względu na zakaz wyjazdowy, nadszedł czas na mecz z suwalskimi Wigrami.

Fani z polskiego bieguna zimna stawili się dość licznie jak na swoje możliwości, wspomagani swoimi ziomkami z Granicy Kętrzyn oraz Olimpii Grudziądz. Jak sami podali ich liczba podczas meczu ze Stomilem to 148 osób w tym 13 Granica i 22 Olimpia. Na płocie powiesili 4 flagi, w tym jedną Olimpii. Z perspektywy naszego sektora praktycznie niesłyszalni, z wyjątkiem przerw w naszym dopingu których było raczej niewiele.

Co do naszej postawy w dniu meczu, to po raz kolejny w tej rundzie frekwencja na stadionie raczej zadowalająca, w samym zaś młynie mogłoby być ciut lepiej. Na prowadzenie dopingu przez cały mecz zdecydowało się ok. 400 Stomilowców. Na płocie wieszamy tego dnia 4 flagi (Dumę Warmii, Krainę Tysiąca Jezior, Hamburg oraz Denaturat Boys na gnieździe), oprócz tego na przedzie, obok Dumy Warmii zawisł transparent skierowany do homolobby które coraz bardziej panoszy się w naszym kraju i próbuje przepychać swoje zboczenia w coraz młodsze środowisko, tym razem do szkół! Z naszej strony nie może być zgody na takie działania i stanowczo wyraziliśmy to wyżej wymienionym transparentem na którym widniało hasło: “Prosty przekaz w Polskę leci, przed zbokami chrońmy dzieci” oraz przekreślone logo LGBT.

Jeżeli chodzi o doping, to tego dnia stał na wysokim poziomie, dostosowując się do gry naszych piłkarzy, którzy po burzliwej zimie grają jak z nut, za nic mając sobie dotychczasowe problemy klubu, który stał na skraju upadku. Oby tak dalej Panowie! Pierwsza połowa obyła się bez bluzgów, w drugiej już nie odpuszczamy naszym rywalom 🙂

Klub kontynuuje rozdawanie koszulek osobom zasłużonym dla Stomilu, podczas meczu z Wigrami uhonorowany koszulką został piłkarz z lat ekstraklasy, Jacek Chańko oraz jeden z najbardziej znanych wyjazdowiczów w historii naszego ruchu oraz były młynowy – Grzywa. Podczas poprzedniego spotkania koszulkę otrzymał również Cielarz. Miło że klub docenia osoby zasłużone dla ruchu kibicowskiego w Olsztynie!

Na meczu z Wigrami wspomagali nas kibice Lechii Gdańsk oraz Polonii Bydgoszcz, dzięki!

Teraz nadszedł czas na mecz z liderem I ligi, pewnie zmierzającym po awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, Rakowem Częstochowa. Fani z Częstochowy mocno mobilizują się na ten wyjazd, więc nie pozostaje nam nic innego niż zapełnienie naszego stadionu do ostatniego miejsca!

Szokis/Brzuchacze