Stomil Olsztyn – Raków Częstochowa: Sobota, 23 marca

Na meczu nadkomplet publiczności oraz nabity młyn Stomilowców! Z nami na sektorze tego dnia 174 kiboli Rakowa. Do Olsztyna na ten mecz zawitała też Lechia Gdańsk w ok. 70 osób. Na sektorze obecne również delegacje z Płocka i Bydgoszczy!

Stomil Olsztyn – Raków Częstochowa 23.03.2019

Mecz z niekwestionowanym liderem pierwszej ligi, który dopiero co z kwitkiem odprawił w Pucharze Polski Legię Warszawa, to zdecydowanie wielka gratka dla fanów piłki w naszym województwie. Do tego bardzo dobra forma naszych olsztyńskich piłkarzy, perspektywa budowy nowej, mocnej drużyny przy wsparciu nowego udziałowca, a jako wisienka na torcie transmisja telewizyjna która nareszcie miała odbyć się tak jak powinna, czyli z kamer ustawionych na trybunie odkrytej naszego wiekowego obiektu, tak by widoczne były pełne, biało-niebieskie trybuny. Tego dnia nic nie mogło pojść źle!

Bilety na ten mecz rozeszły się w komplecie, śmiało można stwierdzić że widzów było zdecydowanie więcej niż wejściówek. To chyba czas by powiedzieć, że tworzy się nowa moda na Stomil!

Pod względem kibicowskim przyjeżdżała do nas ekipa z którą łączą nas ostatnimi czasy pozytywne relacje, co niejako gwarantowało dobrą atmosferę na trybunach, dodatkowo, goście, których na ten mecz dotarło dokładnie 174, zasiedli razem z nami na S1.

Doping tego dnia stał na wysokim poziomie, bez większych przerw dopingujący naszych rozpędzonych zawodników, którzy raczej nie mają zamiaru drżeć o utrzymanie do ostatniej kolejki, a biorą sprawy w swoje nogi i walczą w każdym meczu jak o życie. Nasz sektor został tego dnia konkretnie oflagowany, na przedzie zawisły dwie nasze flagi (Stomil Olsztyn gotykiem, Hooligang) i jedna flaga Rakowa (Sportowcy), reszta sektora również szczelnie obwieszona innymi flagami.

Mecz kończy się remisem, co z naszej olsztyńskiej perspektywy można uznać za dobry wynik. Po meczu piłkarze obu drużyn podchodzą pod sektor, gdzie dziękują swoim fanom za wsparcie tego dnia.

Po opuszczeniu stadionu, autokarowa ekipa Rakowa zawija się w drogę powrotną. na drogę otrzymują od nas trochę prezentów 🙂 Reszta zaś razem z nami kieruje się do wynajętego lokalu gdzie do późnych godzin trwa wspólna integracji fanów obu drużyn.

Tego dnia wspierali nas kibice Lechii Gdańsk ( 70 osób) oraz delegacje Petrochemii Płock i Polonii Bydgoszcz, dzięki za obecność!

Oby na każdym spotkaniu na P69a była tak frekwencja i taki doping!

Szokis/Brzuchacze