2018 rok postanowiliśmy rozpocząć od mocnego akcentu. Rok temu udaliśmy się sporą bandą na turniej halowy Amber Cup do Gdańska (w tym roku grała Wisła Płock, którą wspieraliśmy w 25 osób), a teraz postanowiliśmy zorganizować sparingowe spotkanie z Polonią Bydgoszcz.

Klub nie robił żadnych problemów i wyraził zgodę, żeby do spotkania doszło na olsztyńskich Dajtkach. Nie chcieliśmy jednak żeby nasze plany pokrzyżowała milicja i do końca w internecie nie było żadnej informacji o tym spotkaniu. Wszyscy nakręcali się drogą pantoflową. Jak pokazuje życie można sobie poradzić też w taki sposób.

Wiedząc już, że sparing został „przyklepany”, postanowiliśmy wspólnie z naszymi biało-czerwnonymi braćmi przygotować oprawę tego meczu. Do Olsztyna przyjechało około. 80 naszych ziomali z 5 flagami. My wywiesiliśmy dwie flagi Stomilu. W trakcie pierwszej połowy odpalonych zostało 40 rac, petardy, świece dymne oraz poleciały serpentyny. W drugiej części spotkania odpalamy kolejne świece, 40 rac i wyrzutnie rakiet. Doping prowadzimy przez całe spotkanie dla jednej i drugiej drużyny.

Łącznie odpalonych zostało 80 rac, 30 świec dymnych, setki petard hukowych i wyrzutnie rakiet. Oprawa tego zgodowego sparingu była naprawdę godna. Przez obiekt i w jego okolicach przewinęło się tego dnia około 300 kiboli. Po zakończeniu meczu udajemy się do wcześniej wynajętego lokalu i tam umacniamy naszą długoletnią zgodę!

– Rok w którym przypadają 22 lata zgody między Polonią a Stomilem rozpoczynamy sparingiem w Olsztynie na którym meldujemy się w około 80 osób z kilkoma flagami. Na meczu wspólnie dopingujemy piłkarzy obu drużyn odpalając przy tym sporą ilość pirotechniki. Po meczu przenosimy się na imprezę do jednego z Olsztyńskich lokali. Wielkie dzięki dla Stomilu za gościnę! – taką relację przedstawili fani Polonii.

Był to pierwszy sparing Stomilu pod wodzą nowego trenera Kamila Kieresia. Olsztyński zespół wygrał 3:0 z IV-ligowcem. Takiej oprawy nigdy nie było na sparingu Stomilu. Stomilowcy! Szykujcie się już na mecze u siebie (WSZYSCY DO MŁYNA) i wyjazdy na mecze Dumy Warmii! SPW!

FOTORELACJA KIBICOWSKA