Prezentujemy oświadczenie wszystkich grup kibicowskich Stomilu Olsztyn w sprawie piątkowej manifestacji pod ratuszem!

„Grupy kibicowskie Stomilu Olsztyn postanowiły zająć stanowisko w sprawie manifestacji, o której ostatnio poinformował jeden z kibiców w mediach społecznościowych.

Inicjatywa sama w sobie jest teoretycznie dobra i pewnie dlatego tak szybko zyskała wielki rozgłos oraz poparcie w środowisku kibiców „Dumy Warmii”, którzy są tak jak my zaniepokojeni tym co się dzieje wokół naszego klubu.

Tyle tylko, że inicjator akcji nie kontaktował się z nikim z nas i stwierdził, że sam wszystko zorganizuje… Udało nam się z nim porozmawiać. Niestety kolega nie wpadł na pomysł zalegalizowania manifestacji, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach przeprowadzenie nielegalnego zgromadzenia wiąże się z szerokimi konsekwencjami prawnymi oraz nieprzyjemnościami ze strony służb mundurowych.

Nie ma też żadnego konstruktywnego planu przebiegu manifestacji planowanej na piątek, 6 lutego. Żeby było jasne, nikomu nie zakazujemy uczestnictwa ale informujemy, że nikt z osób decyzyjnych oraz wszystkich grup kibicowskich na Stomilu się tam nie wybiera! Resztę pozostawiamy do indywidualnej decyzji każdego kibica Stomilu, któremu leży dobro naszego klubu na sercu.

Pośpiech i anarchia nie są w tym momencie wskazane. Czekamy na rozwój sytuacji i szybkie porozumienie na linii prezes Stomilu Olsztyn – prezydent Miasta Olsztyn!

W przypadku pogłębiającego się w nadchodzących dniach kryzysu i braku konsensusu, podejmiemy decyzję o organizacji manifestacji kibiców Stomilu Olsztyn!

Manifestacji, której nasze miasto jeszcze nigdy w życiu nie widziało. Jesteśmy gotowi do wyjścia na ulice!

STOMIL PONAD WSZYSTKO!!!

Grupy kibicowskie Stomilu Olsztyn