W sobotę na meczu Stomil Olsztyn – MKS Kluczbork zostanie przeprowadzona „Kwesta na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych”! Prosimy o przygotowanie kilku złotych na ten szczytny cel!

http://fundacjaniezlomni.pl/kwesta-na-ekshumacje-i-identyfi…

„Kwesta na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych” to całoroczna zbiórka pieniędzy prowadzona przede wszystkim w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach w całej Polsce i w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych 1 marca. Zebranymi pieniędzmi wspieramy prace ekshumacyjno – identyfikacyjne. Środki zebrane podczas „Kwesty” w 2013 roku zostały w całości przeznaczone na identyfikację genetyczną osób ekshumowanych na „Łączce” w kwaterze „Ł” cmentarza powązkowskiego. Wolontariusze skupieni wokół Porozumienia Środowisk Patriotycznych ze Szczecina zebrali na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie kwotę 17312,43 natomiast wolontariusze z Mielca zebrali kwotę 9059 zł. cała kwota została przekazana Polskie Bazie Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów.

Kolejna Kwesta na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się 1 marca 2014 i trwa do dziś, dzięki zaangażowaniu 1200 wolontariuszy z 80 miejscowości w Polsce pozwolia nam zgromadzić ponad 200 000 złotych. Za 130 000 złotych zakupiony został niezbędny sprzęt dla Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów, prowadzącej na stałe identyfikacyjne badania genetyczne Żołnierzy Wykletych.

Potrzeby finansowe są proporcjonalne do ogromu pracy jaka jeszcze przed nami . Teren dawnej i obecnej Polski to setki „Łączek”, ofiary terroru komunistycznego zamordowane pod koniec i po wojnie to, według różnych szacunków, od 70 do 150 tyś osób.

Na „Łączce” leży elita żołnierzy którzy podjęli zbrojny opór wobec sowieckiej i niemieckiej okupacji, elita żołnierzy, których zweryfikowała walka czyniąc z Nich wzór postawy niezłomnej, oddanych bez reszty Polsce.

Najwyższym obowiązkiem Narodu Polskiego jest uhonorowanie jego najmężniejszych synów i córek.

Obecni przedstawiciele Państwa Polskiego, niestety, niedostatecznie wypełniają swój obowiązek, dlatego wyręczyć ich musi Naród poprzez publiczną zbiórkę pieniędzy.

Dołącz do nas, wspierając prace ekshumacyjno – identyfikacyjne Żołnierzy Wyklętych! Odzyskajmy wspólnie należną Im cześć i honor!

Bartłomiej Ilcewicz

wiceprezes Fundacji”

Zbiórka