Mecz Stomilu Olsztyn z Wigrami Suwałki już za nami. Zakończenie rundy jesiennej na olsztyńskim stadionie wypadło w miarę dobrze. Można było jedynie liczyć na lepszą frekwencję w młynie.

Przed meczem kibice Stomilu z dzielnic Olsztyna oraz Fan Clubów zorganizowali przemarsz pod stadion Stomilu. W pochodzie brało udział ok. 150 osób.

10467020_10152417990116345_1560791966838598818_o

Tego dnia na Łuku Biało-Niebieskim pojawiło się tylko około 400 fanatyków Stomilu. Może było nawet trochę więcej, ciężko to policzyć, wszyscy rozwaleni po całym sektorze. Z tego miejsca mały apel do wszystkich stałych bywalców Łuku Biało-Niebieskiego! Jak już przychodzicie na młyn to stańmy kur** wszyscy razem w jednej grupie i dopingujmy naszych piłkarzy! Przestańcie okupować te barierki u góry i stoisko z kiełbasą!

Wracając jednak do samego spotkania. Na płotach wywiesiliśmy 12 flag Stomilu. Pojawiły się m.in.: płótna Stomilowców z FC Olsztynek, FC Lidzbark Warmiński, FC Gietrzwałd, FC Dobre Miasto, flaga Brzuchaczy, dzielnicówka Hamburga, Zatorza i Podgrodzia, FC Nidzica, duża STOMIL OLSZTYN (gotyk) oraz Stomil „DUMA WARMII”. Pojawiła się też dawno niewidziana flaga Fan Clubu Biskupiec!

Na płocie pojawił się też transparent z hasłem ” LISU 3MAJ SIĘ BRACIE!” Wiadomo o co chodzi…

k32

Doping prowadziliśmy przez całe spotkanie na dobrym poziomie. Warto pochwalić kibiców z trybuny krytej, na meczu z Wigrami stworzyli drugi młyn i przyzwoicie im to wychodziło!

y5

W przerwie meczu rozprowadzany był 201 numer zina Stadion, Ultrasi przygotowali skromną prezentację z białych i niebieskich flag na kijach.

1609936_678830995545609_4238501432928170898_n

Nasi piłkarze po bardzo dobrym meczu remisują 2:2 i udaje się nam zatrzymać jeden bardzo ważny punkt w Olsztynie. Przypomnijmy, że od 36 minuty graliśmy w osłabieniu i cały czas trzeba było odrabiać stratę bramkową!

k17

Do Olsztyna zawitali goście z Suwałk

Relacja Wigier z tego spotkania:

„W Olsztynie meldujemy się w 158 os. w tym  24 braci z Granicy Kętrzyn. Z nami FC Przebród, Olecko. Droga mija spokojnie. Na miejsce dojeżdżamy ok. 20 min przed pierwszym gwizdkiem. Wpuszczanie na stadion przebiega mozolnie, trochę osób przyjechało bez listy imiennej lecz ostatecznie wszyscy zajęli miejsce w klatce. Na płocie wywieszamy 7 flag + 1 KKS-u + trans ” Ś.P. Zidan”. Doping zaczynamy w ok 15 minuty meczu ( czekamy aż wszyscy wejdą) . Miejscowych w młynie bez rewelacji, na pewno stać ich na więcej. W drugiej połowie prezentują chaos z jednolitych biało – niebieskich flag na kijach. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w Olecku, głośno zaznaczamy czyje jest miasto, wcześniej wywiązała się spina z prowokatorami w białych kaskach ale ostatecznie do niczego poważnego nie doszło. Dzięki dla KKS-u i FC za wsparcie. ”